Sklep online zgodny z prawem? Dlaczego warto sprawdzić prawnie sklep online?

Pandemia sprawiła, że coraz więcej biznesów przenosi się do "świata online", a co za tym idzie przedsiębiorcy, którzy stawiają pierwsze kroki w e-commerce powinni mieć świadomość nie tylko w zakresie poszerzania sprzedaży, ale również weryfikacji czy sklep online posiada odpowiedni zakres prawny. 

Błędy w regulaminach, politykach prywatności, brak odpowiednich checkboxów czy chociażby nie stosowanie zakresów prawa konsumenckiego to tylko jedne z nielicznych - nie wspominając o wymogach RODO. 

Bardzo często spotyka się sklepy online - głównie te, które korzystają z gotowych szablonów, które nie posiadają odpowiednio wprowadzonych wymogów. Brak zgodności prawnej sklepu online to nie tylko potencjalne kary organów ale również szkody jakie przedsiębiorca sam sobie może zrobić - chociażby zwroty produktów cyfrowych (eBooki) jeżeli były sprzedawane bez pobrania odpowiedniej zgody konsumenta. 

W ramach Weryfikacji prawnej - testów legislacyjnych sklepu online oferuję taką weryfikację. Każda weryfikacja kończy się raportem z omówieniem uchybień i rekomendacjami. 

Zapraszam do współpracy.