Stałe wsparcie prawne 

Branża Beauty

Dlaczego warto mieć stałą współpracę
z prawnikiem?

   Branża Beauty, która w swojej specyfice ma do czynienia nie tylko z obsługą klientem jako takim, ale w związku z realizacją zabiegów kosmetycznych obwarowana jest wszelkimi wymogami prawnymi. Na domiar tego, nie jest to branża uregulowana prawnie co też może wprowadzać mylne przeświadczenie, że "wszystko można" a tak niestety nie jest. W prawie polskim jest wiele przepisów prawa czy też wypracowanych stanowisk przez orzecznictwo i doktrynę w zakresie wymogów jakie stawiane są osobom realizującym usługi kosmetyczne. Bez względu na to, czy to kosmetyczna, kosmetolog czy linergistka przepisy prawa stanowią w dzisiejszych czasach kluczowe znaczenie w zakresie prowadzenia biznesu beauty.
   LLEGAL przygotowało ofertę skierowaną do osób prowadzących salony beauty w zakresie stałego wsparcia prawnego. Z naszych usług korzystają nie tylko salony kosmetyczne ale również stylistki paznokci, osoby chcące dopiero otworzyć swój salon. 

Czym jest stałe wsparcie prawne?
Stałe wsparcie prawne to miesięczna współpraca cykliczna w przedziałach czasowych - umowa od 3 miesięcy wzwyż w zależności ile spraw jest do realizacji w danym salonie. 
Klient otrzymuje pakiet godzin do wykorzystania w danym miesiącu, które może wykorzystać przykładowo na realizację dokumentacji RODO, konsumenckiej, weryfikację dokumentów, stworzenie umów itp. 
Czasami są sytuacje, w których dany salon kosmetyczny potrzebuje wsparcia kogoś kto zweryfikuje aktualną dokumentację przykładowo regulamin, rodo, umowy, poprawi ją lub przygotuje zupełnie nową. Nie zawsze salony stać na to, aby płacić dużo za poszczególne zadania. Wtedy korzystna jest stała współpraca, albowiem odbywa się ona na podstawie umowy współpracy B2B. Takie rozwiązanie jest o wiele tańsze niż zakup poszczególnych dokumentów. 


Skąd wiadomo ile godzin potrzeba i co jest do zrobienia?
Podczas pierwszego spotkania organizacyjnego omawiany jest zakres prac jakie warto zweryfikować, planowane są prace jakie mają być realizowane oraz niezbędny czas na ich realizację. Na podstawie tego ustalane są priorytety oraz kolejność poszczególnych prac. Jeżeli w danym miesiącu liczba wykupionych godzin jest zbyt mała, klient może dokupić kolejne, lub przełożyć dalsze prace na kolejny miesiąc, aby nie ponosić dodatkowych kosztów. Każdorazowo przed przyjęciem, czy ustaleniem zakresu prac Klient jest informowany o potrzebnej ilości godzin na dane zadanie - innymi słowy ile potrzeba czasu na przygotowanie danej umowy, dokumentacji itd., co w konsekwencji sprowadza się do tego, że to klient decyduje co i kiedy jest realizowane. 

Czy można w trakcie współpracy zadawać pytania jak przykładowo klient złoży reklamacje?
Tak. Jeżeli zakres godzin na to pozwala klient ma możliwość zadawania pytań w bieżących sprawach. Na koniec miesiąca wraz z fakturą przychodzi rozliczenie czasu poświęconego na realizację zadań oraz korespondencję, konsultacje itp.

Ile taka współpraca kosztuje?
W zależności od ilości prac oraz okresu współpracy. 
Przykładowa stawka:
450zł netto + VAT za miesiąc - w ramach tego klient otrzymuje 5 godzin zegarowych czasu prawnika w danym miesiącu przy umowie na 6 miesięcy. 
Możliwe podpisanie umowy na 3, 6 lub 12 miesięcy z możliwością przedłużenia.